עולם הקריפטו

עונת האלטים (Alt Season)

עונת האלטים - תמונה ראשית

עונת האלטים הוא מונח המשמש כדי לתאר תקופה שבה מטבעות קריפטוגרפיים חלופיים, או "אלטקוינים", חווים עליות מחירים משמעותיות ועולים על הביטקוין.

מטבע אלטרנטיבי

המונח "אלטקוין" משמש לתיאור כל מטבע קריפטוגרפי שאינו ביטקוין. כיוון שביטקוין היה המטבע הקריפטוגרפי הראשון, כל מטבע קריפטוגרפי שנוצר לאחר מכן התייחסו אליו כאל "אלטרנטיבה".
אנשים מסוימים מתייחסים גם לאית'ריום – המטבע השני בגודלו אחרי ביטקוין – לאלטקוין, ואחרים מחשיבים את כל המטבעות מלבד ביטקוין ואית'ריום כאלטקוינס.

עונת האלטים

המונח מתייחס לתקופה בה תוך זמן קצר (בדרך כלל כמה שבועות או חודשים), מחירי האלטקוינים מרקיעים שחקים כאשר משקיעים מעבירים את כספם אל מחוץ לביטקוין ואל מטבעות קריפטוגרפיים אחרים. מצב זה קורה כאשר מטבעות אלטרנטיביים נוטים להתעלות מבחינת ביצועים על המטבע הקריפטוגרפי המוביל, ביטקוין.
זה בדרך כלל מגיע עם ירידה בדומיננטיות של הביטקוין.

מה גורם לעונת האלטים?

לעתים קרובות, לאחר שהביטקוין חווה עלייה אקספוננציאלית במחיר, הוא מתגבש וזז הצידה לזמן מה. זה מוביל את המשקיעים לחפש מקומות משתלמים יותר לשים בהם את כספם. מצב זה יתחיל תהליך בו הם יעבירו את השקעותיהם מביטקוין לאית'ריום ומטבעות קריפטו גדולים אחרים, ומשם הכסף יתחיל להתגלגל לאלטקוינים מבטיחים אחרים. מעבר זה מקטין את כמות נתח שוק הקריפטו שהוקצה לביטקוין וגורם לעונת האלטים להתרחש.

זרימת הכסף בעונת האלטים

איך מזהים את עונת האלטים

אין אינדיקטור מושלם כדי לדעת מתי עונת האלטים מתחילה.
עם זאת, אתר Blockchain Center מספק כלי לאמוד סנטימנט בשוק ולקביעה אם השוק הוא בביטקוין או בעונת האלטים.

הכלי מגדיר עונת אלטקוין כתקופה של שלושה חודשים שבה 75% מ-50 המטבעות המובילים מתפקדים טוב יותר מביטקוין.
רבים מאמינים גם שהסימנים הבאים מאשרים באופן תיאורטי שעונת האלטים נמצאת מעבר לפינה:

  1. מגמות חדשות: הופעתן של מגמות שמאיצות את היצירה של מטבעות חדשים רבים עלולה לגרום לדומיננטיות של הביטקוין להתכווץ ולרבים מהאלטקוינים החדשים שהושקו לאחרונה לצמוח בערכם.
  2. רווח של מטבעות אלטקוינים גדולים: כאשר מטבעות אלטקוינים בולטים כמו אית'ריום (ETH), סולנה (SOL) וקרדאנו (ADA) עולים יותר מביטקוין, זה יכול להיחשב כאינדיקטור לכך שהערך עשוי גם לזרום למטבעות אלטקוינים אחרים, ובכך פותחת את העונה.
  3. ירידה בדומיננטיות של ביטקוין: היסטורית, ביצועי שוק שוריים של ביטקוין מסתיימים לעתים קרובות עם תקופה של עליות עבור אלטקוינים ברגע ש-BTC לוקח הפסקה. מגמה זו היא בדרך כלל תוצאה של משקיעים חדשים שמזרימים כסף לאלטקוינים תוך שהם חושבים שביטקוין יקר ושלאלטקוינים עדיין יש מקום גדול לצמוח.

לפיכך, כל ירידה מתמדת והדרגתית בדומיננטיות של ביטקוין מצביעה על כך שהעונה מעבר לפינה.

אהבתם את הסקירה? עקבו אחרינו ברשתות החברתיות לתכנים נוספים
Scroll to Top