עולם הקריפטו

פרוטוקול מאווריק (MAV) Maverick Protocol

פרוטוקול מאווריק

פרוטוקול מאווריק (MAV) מספק תשתית במטרה לייעל את השווקים עבור הסוחרים.
זה נעשה בזכות מנגנון מהפכני בשם 'Automated Liquidity Placement vAMM'.

איך הכל התחיל

פרוטוקול מאווריק נוסד בשנת 2021 על ידי אלווין שו והושק במרץ 2023.

  • אלווין שו הוא מייסד שותף והמנכ"ל המכהן של פרוטוקול מאווריק. שו עם ניסיון רב מתחום הקריפטו ועבד בפרויקטים כדוגמת קרן טרון, Bittorent ומטאמאסק.

  • בוב בקסלי הוא מנהל הטכנולוגיה הראשי של פרוטוקול מאווריק. בקסלי מגיע עם רקע עשיר מחברות טכנולוגיה כמו זיליניום ו-Bastille. בוב בעל דוקטורט בהנדסת חשמל מהמכון הטכנולוגי של ג'ורג'יה.

הפרויקט גייס 17 מיליון דולר בשני סבבים וכמה מהמשקיעים כוללים את פנתרה, קויינבייס ו-Binance Labs.

איך פרוטוקול מאווריק עובד

מאווריק בולטת בזכות טכנולוגיית ה-AMM (יצרן שוק אוטומטי) שלה, המייעלת את ניצול ההון באמצעות ריכוז נזילות אוטומטי בזמן תנודתיות מחירים גבוהה.
ה-AMM ממקסם את יעילות ההון על ידי אוטומציה של ריכוז הנזילות עם תנועת המחירים, מה ש
מוביל ליעילות הון משופרת ולהגברת הנזילות בשוק, וכתוצאה מכך מחירים טובים יותר לסוחרים והכנסות נוספות מעמלות לספקי נזילות.
תכונה זו מבטלת את הצורך בהתאמות ידניות ומפחיתה את עמלות הגז. ספקי נזילות יכולים לבחור בין מצבי העברת נזילות שונים המנטרים ומרכזים מחדש את הנזילות בהתבסס על תנועות מחירים, תוך הבטחת ניצול הון מיטבי.

ל-AMM הנוכחיים יש מגבלות, במיוחד כשמדובר בספקי נזילות שלא מסוגלים להמר על שינויי מחירים, מה שאומר שהם יכולים לחוות הפסדים אם המחירים נעים לכל כיוון מלבד הצידה. מאווריק פותרת זאת בעזרת קונספט חדש המכונה Directional LPing, המאפשר לספקי נזילות לבצע הימורים כיוונים ולהרוויח החזרים עודפים במידה והחיזוי נכון. ספקי הנזילות יכולים כעת לרכז את הנזילות שלהם בכל טווח מחירים לבחירתם, מה שחוסך להם זמן, מאמץ, מומחיות טכנית ועמלות גז.

Directional LPing

ספקי נזילות יכולים לבחור לעקוב אחר המחיר של אסימון ספציפי בכיוון אחד, מה שמאפשר להם לבצע הימורים כיווניים על מחירי נכסים.
על ידי ריכוז נזילות מחדש אוטומטית ככל שהמחיר נע בכיוון הנבחר, ספקי נזילות יכולים להרוויח עמלות נוספות ולהימנע מהפסדים בלתי פוסקים (
impermanent loss). תכונת LPing כיוונית זו מאפשרת לספקי הנזילות להתאים את עמדות הנזילות שלהם לאמונות השוק שלהם ולמטב את פרופיל הסיכון-תגמול שלהם.

פרוטוקול מאווריק מציג 4 מצבים שונים:

מצב Right

מצב ימין מתפקד כמעין סדר טווח דינמי העוקב אחר המחיר בבריכת הנזילות אם וכאשר הוא זז ימינה בגרף הנזילות. תנועה ימינה תתאים לעלייה במחיר של אחד משני הנכסים במאגר, שכן היחס ביניהם משתנה על ידי פעילות המסחר. אפשר לצפות שזה יקרה בזמן ביקוש מוגבר לנכס מסוים בבריכה, מה שיוביל לכך שיותר אנשים יגיעו לבריכה כדי להחליף אותו בנכס השני.
מצב זה מתאים היטב לספקי נזילות המאמינים שערך הנכס יעלה ורוצים לייעל את התשואות שלהם בשוק עולה.

מצב Left

מצב שמאלה מתפקד כמעין סדר טווח דינמי העוקב אחר המחיר במאגר אם וכאשר הוא זז שמאלה בגרף הנזילות. תנועה שמאלה תתאים לירידת מחיר של אחד משני הנכסים במאגר, שכן היחס ביניהם משתנה על ידי פעילות המסחר. אפשר לצפות שזה יקרה אם תהיה ירידה בביקוש לנכס הזה, מה שיוביל לכך שיותר אנשים יגיעו לבריכה כדי להחליף אותו בנכס השני.
מצב זה אידיאלי עבור ספקי נזילות הצופים ירידה בערך הנכס ושואפים להגן על ההון שלהם מתנאי שוק שליליים.

מצב Both

מצב זה מתפקד כמעין סדר טווח דינמי שעוקב אחר המחיר בבריכה לכל מקום שהוא נע – ימינה או שמאלה. במילים אחרות, הוא עוקב אחר מחיר הבריכה מעלה ומטה. זאת בניגוד למצב ימין ומצב שמאל, אשר מזיזים את הנזילות של ספק הנזילות רק כאשר המחיר נע בכיוון אחד.
ספקי נזילות המשתמשים במצב "שניהם" יכולים להפיק עמלות ולמטב תשואות בתרחישי שוק שונים.

מצב Static

מצב זה דומה ל-AMM קונבנציונליים ומאפשר לספקי נזילות להעמיד את הנזילות שלהם בטווח קבוע. מצב זה מספק יציבות ומתאים לספקי נזילות המעדיפים גישה שמרנית מבלי להתאים באופן אקטיבי את המיקומים שלהם בתגובה לתנודות במחיר.

MAV

MAV משמש כאסימון השירות המקורי במערכת האקולוגית של Maverick, המיועד בעיקר לסטייקינג, הצבעה ובוסט.
אסימון ERC-20 זה משלב את תוסף Omnichain Fungible Token (OFT) של LayerZero, המאפשר גישור חלק של MAV על פני רשתות שונות (שיוצג בעתיד). 

ל-MAV יש אספקה כוללת של 2 מיליארד אסימונים.

MAV

הקצאת אסימון MAV היא כדקלמן:

  • בינאנס לאנצ'פול – 1.50%
  • משקיעים: 18.00%
  • קרן ציבורית: 16.50% 
  • כריית נזילות וואיירדרופ: 30.85%
  • קרן/אוצר: 10.00%
  • צוות: 19.00%
  • יועצים: 4.15%

איפה קונים MAV

ניתן לרכוש את אסימון MAV בכל זירות המסחר הגדולות  – Gate.io ,קוקוין ובינאנס.

אהבתם את הסקירה? עקבו אחרינו ברשתות החברתיות לתכנים נוספים
Scroll to Top