עולם הקריפטו

רשת דיפר (DPR) Deeper Network

רשת דיפר (DPN) Deeper Network - תמונה ראשית

רשת דיפר (DPR) שואפת לבנות רשת עמית לעמית כדי ליצור אינטרנט מאובטח, פרטי והגון לכולם, וכן להיות שער הכניסה עבור המשתמשים ל-Web3.

איך הכל התחיל

הפרויקט הוקם בשנת 2018 על ידי ראסל ליו בעמק הסיליקון, סנטה קלרה, קליפורניה.
ליו משמש כמנכ"ל החברה ולפני כן עבד כמהנדס ראשי ב-Palo alto.
לא הרבה ידוע על הצוות מאחורי הפרויקט, מלבד העובדה שרובם הגיעו עם ניסיון מחברות כמו גוגל, IBM ועליבאבא.

מי שכן ידוע עליו הוא אריק מא, מנהל השיווק הראשי לשעבר והיום שגריר הפרויקט.
מא שימש כ
מנהל קהילה גלובלי באתר CoinMarketCap, ומכהן כמנכ"ל בבורסת Tidex מאז 2022.

רשת דיפר בנויה על פולקאדוט (DOT) ונבחרה על ידי ועדת פאריטי להשתתף בתוכנית לבניית תשתית בשל התפיסה בעלת החזון שלה לגשר על הפער ל-Web 3.0 הפרויקט נבחר כזוכה במענק Web 3.0 של Substrate Builder לבניית תשתית עבור פולקאדוט בתחילת 2021.

איך רשת דיפר עובדת

רשת דיפר משתמשת במנגנון קונצנזוס ייחודי המכונה NPoW (הוכחת עבודה ברשת) והוכחת אשראי. מנגנון קונצנזוס זה הוא חלק בלתי נפרד מהתפקוד של מכשיר ה-Deeper Connect, שהוא גם התקן אבטחת רשת וגם התקן רווחי לשיתוף משאבי רשת למשתמשים.

הוכחת האשראי

מנגנון הוכחת אשראי (PoC) פועל בדומה למערכת האשראי האמריקאית. ברשת Deeper, לכל משתמש יש ציון אשראי המקושר לפעילות שלו בתוך הרשת. ציון אשראי זה משמש לקביעת תמריצי הקונצנזוס וזכויות ההשתתפות של המשתמש בממשל על השרשרת.

ציון האשראי של צומת מאמת ברשת מתעדכן על ידי הוכחת עבודה (PoW) המסופקת על ידי צמתי המכשיר. הציון הכולל של צומת מאמת תלוי בממוצע המשוקלל של ציוני האשראי שמסופקים על ידי צמתי המכשירים המספקים ערבויות אשראי עבור צומת המאמת. כאשר דירוג האשראי של צומת תוקף גבוה מסף מסוים, צומת האימות יכול לשמש כמפיק בלוק.

הוכחת עבודה ברשת

אלגוריתם NPoW (Network Proof of Work) הוא מנגנון קונצנזוס ייחודי שפותח על ידי רשת Deeper. הוא נבדל מאלגוריתמים של הוכחת הימור (PoS) בכך שהוא לא דורש צמתים כדי לנעול אסימונים. במקום זאת, צמתי האימות נבחרים על ידי צמתי התקנים על סמך ציון אשראי שנוצר באמצעות הוכחת העבודה שבוצעה על ידי צמתי המכשיר.

כך NPoW עובד:

 1. יצירת ציון אשראי: כל צומת מכשיר מייצר ציון אשראי באמצעות הוכחת העבודה שלו. ניקוד זה משמש לבחירת צמתים מאמתים.
 2. בחירת צומת אימות: צמתי אימות נבחרים על ידי צמתי מכשיר על סמך ציוני האשראי שלהם. ברגע שצומת מועמד הופך לצומת מאמת, עליו לחלק חלק מתגמולי הכרייה שלו לכל צמתי המכשיר כדי לשמור על סטטוס המאמת שלו.
 3. מיפוי ציון אשראי: קשר המיפוי בין צמתי מכשיר וצמתי אימות נוצר באמצעות ציוני אשראי. צמתי מכשיר מספקים אישורי אשראי עבור צמתי אימות מועמדים, והקרדיט הכולל של צומת אימות מתעדכן בהתבסס על הוכחת העבודה שסופקה על ידי צמתי המכשיר. צומת יכול להפוך ליצרן בלוק רק אם סך האשראי שלו עולה על סף מסוים.
 4. אמצעי אבטחה: כדי להבטיח את אבטחת הוכחת העבודה, רשת Deeper שולטת במספר הצמתים הזדוניים ברשת. כל יצירת משימה דורשת תשלום של ערך אמיתי, כך שצומת זדוני חייב לשלם תחילה כמות גדולה של ערך אמיתי אם הוא רוצה לשלוט ביתרונות המערכת. בנוסף, צומת חייב להגיע לסף אשראי מינימלי לאחר ההצטרפות לרשת. עד הגעה לסף זה, הצומת לא יצבור הטבות ממשימות שהושלמו.
 5. מנגנון תגמול בלוק: תגמול הבלוק עבור צומת מאמת מחושב על סמך ציוני האשראי של צמתי המכשיר שתומכים בו. לאחר מכן, הפרס מחולק לצמתי המכשיר בהתבסס על ציוני האשראי שלהם.

תלות הדדית זו מבטיחה שרק צמתים מהימנים יכולים להפוך לצמתי אימות, תוך שמירה על האבטחה ושלמות הרשת ותמריץ התנהגות כנה.

DPN

VPN, או רשת פרטית וירטואלית, הוא שירות שיוצר רשת פרטית ומאובטחת על פני רשת ציבורית. הוא מסתיר את כתובת ה-IP ומצפין את הנתונים, מספק פרטיות ואבטחה כשמחוברים לאינטרנט.

עם זאת, VPNs מסורתיים נתמכים על ידי שרתים מרכזיים, מה שאומר שאם שרתים אלה יוסרו, הרשת עלולה להיות משותקת.

רשת Deeper מציעה אלטרנטיבה מבוזרת לרשתות VPN מסורתיות, הנקראת DPN (רשת פרטית מבוזרת).
רשת שיתוף רוחב פס מבוזרת (P2P) שנועדה לעקוף את הצנזורה ולהבטיח פרטיות. 

ב-DPN, לכל מפעיל צומת יש את הכוח לפעול גם כלקוח וגם כשרת. מפעילי צומת יכולים לזכות בתגמול כרייה על תרומה של רוחב פס לרשת.
תמריץ כרייה זה מבטיח את חוסנה של הרשת בהשוואה לדגמי רשת P2P מסורתיים.

ל-DPN מספר יתרונות על פני VPN:

 1. חיבור יציב מכיוון שלא ניתן להוריד את הרשת כמו שרתי VPN מסורתיים.
 2. אינטרנט מהיר. מטפל בחולשה העיקרית בביצועים של VPNs מסורתיים.
 3. למשתמשים יש שליטה על הנתונים שלהם, המוצפנים ומאובטחים. אין שרתים מרכזיים פירושו שנתוני משתמשים לעולם אינם יכולים להירשם, לדלוף או להיפרץ.
 4. בנוסף, טכנולוגיית ה-Adaptive Tunneling של רשת Deeper מספקת שירות אנונימיות המסתיר את כתובת ה-IP של המשתמש כדי לעקוף מעקב. מנהרת הרשת מוצפנת מקצה לקצה, כך שזרם הנתונים המועבר דרכה לא ישאיר עקבות. משתמשים יכולים גם לבחור מצב ניתוב multi-hop לשירותי אנונימיות קפדניים יותר.

מטבע DPR

DPR הוא האסימון המשמש בתוך רשת Deeper.
המספר הכולל של האסימונים שהונפקו על ידי פרויקט Deeper הוא 10 מיליארד (10,000,000,000).
כל אסימוני DPR שלא נמכרו יחולקו מחדש לתגמולי "כרייה" למשתתפים בקהילה.

התפלגות האסימונים היא כדלקמן:

 • 60% כרייה
 • 20% מכירת אסימון פרטי
 • 10% צוות + משקיעים
 • 5% תפעול שוק + שיתוף פעולה + אוצר אסימון
 • IDO 5%

משתמשים יכולים להשיג אסימוני DPR על ידי שיתוף רוחב הפס שלהם.

איפה קונים DPR

ניתן לרכוש את אסימון DPR בזירות המסחר – Gate.io ,MEXC, קוקוין ויוני-סוואפ.

אהבתם את הסקירה? עקבו אחרינו ברשתות החברתיות לתכנים נוספים
Scroll to Top