עולם הקריפטו

קוין מרקט קאפ (CoinMarketCap)

קוין מרקט קאפ - תמונה ראשית

קוין מרקט קאפ (CoinMarketCap) הוא אתר מידע ומעקב אחר מחירי מטבעות קריפטוגרפים עם נתונים על יותר מ-21,000 מטבעות וטוקנים שונים.

איך הכל התחיל

קוין מרקט קאפ נוסדה על ידי Brandon Chez במאי 2013 ומאז הפכה למקור המהימן ביותר על ידי משתמשים, מוסדות ומדיה להשוואה של אלפי נכסי קריפטו, והיא מצוטטת בדרך כלל על ידי CNBC, בלומברג ואמצעי חדשות מרכזיים אחרים. (אפילו ממשלת ארה"ב משתמשת בנתונים של CoinMarketCap למחקר ודוחות)

שמו של ברנדון צ'ז קושר להתרסקות הגדולה ביותר בשוק הקריפטו בהיסטוריה. 
ב-8 בינואר 2018 כמעט כל מטבעות הקריפטו ירדו בערכם ב-15% או יותר, ושווי השוק הכולל ירד ב-100 מיליארד דולר. 
צ'ז הוגדר כאשם; מתברר שב-7 בינואר, אתר Coinmarketcap לא כלל נתונים מבורסות דרום קוריאניות ללא אזהרה, שמחיריהן היו נמצאים בעקביות מעל הממוצע העולמי, וכתוצאה מכך, ערכו של הביטקוין ירד ומשך את כל שאר המטבעות הקריפטו יחד איתו.

באפריל 2020, CoinMarketCap נרכשה על ידי Binance Capital Mgmt – חברת הבלוקצ'יין העולמית מאחורי בורסת הנכסים הדיגיטליים הגדולה בעולם לפי נפח מסחר ומשתמשים – בינאנס.

קיצור ההיסטוריה:

 • מאי 2013 – השקה ראשונה של CoinMarketCap
 • מאי 2016 – CoinMarketCap מציגה את ה-API (ממשק תכנות יישומים) הציבורי הראשון שלה
 • מאי 2018 – CoinMarketCap משיקה את אפליקציית iOS הראשונה שלה
 • אוגוסט 2018 – CoinMarketCap משיקה את ה-API המקצועי שלה
 • אפריל 2019 – CoinMarketCap משיקה את אפליקציית האנדרואיד הראשונה שלה.
 • יוני 2019 – CoinMarketCap רוכשת את Hashtag Capital.
 • נובמבר 2019 – CoinMarketCap מציגה את מדד הנזילות.
 • אפריל 2020 – Binance רוכשת את CoinMarketCap.
 • ספטמבר 2020 – CoinMarketCap משיקה את הפורטל החינוכי שלהם – CMC Alexandria.
קוין מרקט קאפ - עמוד ראשי

מידע ונתונים

CoinMarketCap אוספת מידע בזמן אמת ממגוון מקורות. מידע זה משמש כדי לספק מעקב מדויק אחר מחירים על נכסי קריפטו מאומתים.
האתר מספק מגוון רחב של מידע על כל נכס. 

חלק מהסטטיסטיקות כוללות:

 • מחיר הנכס
 • שינוי המחיר בתקופת זמן של שעה/יום/שבוע
 • שיא ושפל של 24 שעות 
 • נפח מסחר ושווי שוק 
 • היצע מקסימלי ונוכחי
 • קישורים לאתרים רשמיים

יש מבחר של גרפים שניתן להציג על פני תקופות שונות כגון שעה, 24 שעות, 7 ימים, 30 ימים או שנה. 
נתונים היסטוריים זמינים גם, כולל המטבעות בעלי הביצועים הגבוהים ביותר משנים קודמות. חלק מהמטבעות מוצגים כרישומים ללא מעקב, כאשר מידע מסוים מוצג אך לא עוקבים אחריהם בזמן אמת. ניתן גם להגדיר התראות על מחירים.

מטבעות בקוין מרקט קאפ

בנוסף למעקב אחר מטבעות קריפטוגרפיים, CoinMarketCap עוקב אחר הביצועים והמחירים של בורסות רבות ושונות. הם נותנים לכל בורסה ציון המבוסס על נזילות, תנועה ברשת ואמון בחברה, ומספקים דירוגים מקוטלגים וכלליים. ישנן לשוניות לבורסות ספוט, בורסות נגזרים, DEX ובורסות הלוואות קריפטו.

CoinMarketCap מציג מידע כגון נפח המסחר של 24 שעות, נזילות ממוצעת, ביקורים שבועיים, שווקים, מטבעות ומטבעות פיאט שכל בורסה תומכת בהם.
מכל המידע הזה, משתמשים יכולים ליצור רשימות מעקב משלהם המדגישות באילו זירות מסחר הם מעוניינים.

הפיצ'רים של קוין מרקט קאפ

ל-CoinMarketCap יש כמה פיצ'רים מעניינים וייחודיים, הנה כמה מהם:

מילון מונחים

קוין מרקט קאפ כולל מילון מונחים שימושי. הוא מלא במונחי קריפטו מא' עד ת' והוא אידיאלי עבור כל משקיעי קריפטו חדשים או מנוסים יותר. ניתן למצוא כמעט כל מונח במילון שהאתר מציע.

למרות שהנכסים העיקריים ש-CoinMarketCap עוקבת אחריהם הם מטבעות קריפטוגרפים, הם גם עוקבים אחר NFT's ראויים לציון, כמו אמנות דיגיטלית. אפשר לצפות בקולקציה של אמנות NFT או בודדת. המידע המסופק כולל את מספר הנכסים באוסף, השווי הנקי, נפח המסחר והמכירות במהלך 7 הימים האחרונים, כמו גם נפח המסחר והמכירות בכל הזמנים.

 

מעקב אחר תיק קריפטו

מעקב תיקי הקריפטו של CoinMarketCap מאפשר לעקוב אחר הרווחים, ההפסדים והתשואה. השירות חינמי לחלוטין ללא עמלות נסתרות. משתמשים יכולים לייבא את תיקי העבודות שלהם ולעקוב אחר מחירים עם נתונים בזמן אמת. לפיצ'ר יש ממיר ומחשבון מועילים כדי להראות כמה זה עשוי לעלות לעבור בין מטבעות בזמן אמת.
 

חידונים, פרסים ולוח שנה

קוין מרקט קאפ מפעילה חידונים עבור המשתמשים שלה. אלה נועדו לעזור לאנשים ללמוד ולהרוויח גם מטבעות וגם תגמולים אחרים בו-זמנית. 

התהליך פשוט, צופים בכמה סרטונים, משלימים חידון כדי להעמיד את הידע החדש למבחן ומרוויחים קריפטו.

באתר יש גם Airdrops שמשתמשים יכולים להשתתף ולזכות במטבעות חינם. יש לוח שנה המציין את כל האיירדרופים הקרובים, או אם יש כאלה זמינו כעת. לוח השנה מציין גם אירועים קרובים ורישומי ICO.

ממשק תכנות יישומים

  CoinMarketCaps API הוא חבילה של נקודות קצה RESTful JSON בעלות ביצועים גבוהים המשתמשות ב-Python ושפות אחרות. משתמשים יכולים להצטרף ולהירשם בחינם כדי לבדוק את הגרסה הבסיסית לפני שהם מחליטים אם לקנות את הגרסה המלאה.
 
ה-API של CoinMarketCap מאפשר ללקוחות להשתמש בנתוני קריפטו כדי להפעיל סימולציות ולבחון את אסטרטגיות המסחר והתשואות שלהם. הם יכולים להזין את הפורטפוליו שלהם ל-API ולבדוק ישירות על מטבעות שבבעלותם. יתר על כן, משתמשים יכולים לבנות מודלים משלהם עם הנתונים הזמינים. ניתן לחבר את ה-API אפילו ל-exel או ל-Google sheets.

אפליקציית קוין מרקט קאפ לנייד

בשנת 2018 ו-2019 השיקה CoinMarketCap את גרסאות האפליקציה ל-iOS ואנרואיד בהתאמה.
האפליקציה מאפשרת פיצ'רים דומים לאתר, כמו: יצירת רשימה מעקב, השוואות בין מטבעות, מחשבון המרה ועוד.
האפליקציה הינה חינמית וזמינה בחנויות האפליקציה של אפל וגוגל.

סיכום

קוין מרקט קאפ הוא אתר מטבעות קריפטוגרפים נרחב ומקיף, נגיש גם במחשב שולחני וגם בנייד, עם שפע של מידע, כלים שימושיים ותגמולי קריפטו בחינם. משתמשים יכולים לעקוב אחר למעלה מ-21,000 מטבעות קריפטוגרפים, להגדיר רשימות מעקב, לעקוב אחר תיקי השקעות ועוד הרבה יותר. 

CoinMarketCap הוא מקור נתונים נהדר לסוחרי קריפטו מתחילים ומנוסים, אפילו מבלי לשלם עבור שירות ה-API המובחר. עם רמה מצוינת של התאמה אישית, קל להבין מדוע CoinMarketCap הוא אתר כה פופולרי.
 
Scroll to Top