עולם הקריפטו

שיבה אינו (SHIB) Shiba Inu

שיבה אינו - תמונה ראשית

שיבה אינו הינו אסימון מסוג ERC-20 המכנה את עצמו "הרוצח של דוג'קוין". המטבע נוצר כ-Meme, אך בזכות קהל המעריצים והפופולריות שצבר, הפרויקט פיתח מערכת אקולוגית משגשגת.

איך הכל התחיל

שיבה אינו החל את דרכו באוגוסט 2020 ונוצר על ידי אדם אנונימי הידוע בכינוי "ריושי". למרות שהפרויקט שיווק את עצמו "כרוצח של דוג'קוין", מטבע Meme נוסף שנוצר בשנת 2013 וצבר פופולריות רבה במשך השנים, בבלוג שכתב ריושי, הוא טען ששיבה אינו הוא ניסוי בממשל קהילתי וביזור.

לפי דבריו של ריושי, הרעיון ליצירת המטבע הגיע כשפגש חבר בועידת Devcon שביפן בשנת 2019. אותו חבר אנונימי בנה את החוזה החכם של מטבע שיבה אינו על רשת אית'ריום וסיפק 10 מטבעות ETH למאגר הנזילות ETH/SHIB בזירת המסחר המבוזרת – יוניסוואפ.

באפריל 2021, הקהילה של שיבה אינו פרסמה את הדף הלבן של הפרויקט – Woof Paper.

מטבע SHIB

SHIB הינו אסימון מסוג ERC-20 שבנוי על רשת אית'ריום ומשמש כטוקן המקורי של Shiba Inu.

האספקה הראשונית של SHIB הייתה 1,000,000,000,000 (קוואדריליון) טוקנים. 
50% מסך האספקה הלכו למאגר הנזילות של ETH/SHIB ב-יוניסוואפ, והשאר נשלחו ע"י מייסד שיבה לכתובת הארנק הקר של מייסד אית'ריום – ויטליק בוטרין.
בתגובה ל"מתנה", ויטליק בוטרין תרם 50 טריליון מטבעות SHIB בשווי של מיליארד דולר בזמנו לקרן הסיוע למאבק בקורונה של הודו, ואת יתר המטבעות אשר הכילו כ-40% מסך האספקה הכוללת, הוא "שרף".

SHIB משמש להעברת תשלומים מעמית לעמית, וכן לביצוע סטייקינג בבורסה המבוזרת – ShibaSwap.

בנוסף לטוקן SHIB, הפרויקט יצר 2 טוקנים נוספים:

Leach 
הוגדר במקור להיות אסימון rebase, אך בהמשך הוחלט שלא. למטבע יש היצע כולל של 107,646 אסימונים, והוא מציע תמריצים למספקי הנזילות ב-ShibSwap.

Bone 
 אסימון ממשל שיאפשר למחזיקים בו להצביע בהצבעות קהילתיות ביחס של 1:1 (אסימון = קול).
ל-Bone היצע כולל של 250 מיליון מטבעות.

מטבע שיבה אינו - SHIB

איפה קונים SHIB

ניתן לרכוש את מטבע SHIB בזירות המסחר הגדולות בעולם, כולל – בינאנס, קוקוין, Kraken ו-Coinbase

סיכום

למרות שהחל כבדיחה, שיבה אינו צבר המון פופולריות מאז שהחל את דרכו ב-2020. יחד עם קהל המעריצים, האנשים מאחורי הפרויקט פיתחו מערכת אקולוגית משגשגת והצליחו להתברג כאחד הפרויקטים הגדולים על רשת אית'ריום.
על פי ההשערות, נראה שיש צוות מיומן מאחורי הפרויקט ואולי "החבר האנונימי" שריושי ציין הוא ויטליק בוטרין בעצמו – אחרת קשה להסביר את הצמיחה המאסיבית והמהירה שהפרויקט חווה.

מה דעתכם, האם יש קשר בין ריושי לויטליק בוטרין, או שהפרויקט הצליח בזכות עצמו?

Scroll to Top