עולם הקריפטו

ויצ'יין (VET) VeChain

ויצ'יין - תמונה ראשית

ויצ'יין (VeChain) היא פלטפורמת חוזים חכמים המתמקדת במתן פתרונות ניהול שרשרת אספקה לארגונים ושילוב עם מכשירי האינטרנט של הדברים (IoT) כדי להקל על התהליך.

איך הכל התחיל

ויצ'יין נוסדה בשנת 2015 על ידי סאני לו (Sunny Lu), מנהל מידע ראשי לשעבר (CIO) בחברת לואי ויטון עם מעל 20 שנות ניסיון בתשתיות שרשרת אספקה.

VeChain הוא בלוקצ'יין ארגוני רב תכליתי לשיפור הפעילות העסקית ומעקב אחר מוצרים. פיתוח בלוקצ'יין VeChain החל בשנת 2015 כמזלוג (העתקה של קוד) של אית'ריום עם התמקדות עיצובית באינטרנט של הדברים (IoT) וניהול שרשרת אספקה. 

עד כה, VeChain הרחיבו את המיקוד שלהם לפונקציונליות רב-תכליתית עם תמיכה הניתנת להתאמה אישית עבור מגוון שימושים ארגוניים. ממשל על השרשרת, עמלות עסקה זולות, יכולת פעולה הדדית עם טכנולוגיות שאינן בלוקצ'יין ועמידה ברגולציה הם כולם בראש סדר העדיפויות עבור מפתחי הליבה של ויצ'יין.

 ויצ'יין רוצה להפוך את כל המידע הנדרש מייצור ועד משלוח (אחסון, הובלה ואספקה) לזמין לכל הגורמים המורשים עבור כל תהליך עסקי ארגוני המקיים אינטראקציה עם ה-VeChain Thor blockchain.

בשנת 2017 החלה הנפקת הטוקן הראשונית על רשת אית'ריום, אך שנה לאחר מכן ויצ'יין השיקה רשת משלה הנקראית VeChain Thor.

איך הרשת עובדת

הבלוקצ'יין של VeChain בנוי על גרסה שונה של בסיס הקוד של אית'ריום. VeChain מייעלת את הבלוקצ'יין שלה (הנקרא Thor) עבור מקרי שימוש ארגוניים. Thor הוא הליבה של ה-VeChain blockchain, שמתפקד כשכבה בסיסית להחלפת הודעות, ניהול מפתחות ואחסון נתונים. 

ניתן לבנות יישומים עסקיים על גבי Thor ליצירת חוזים חכמים וביקורת נתונים. VeChain מתכננת לפתח פיתוח חוזים חכמים של Thor עם כלי הדמיה ותמיכה במספר שפות.

VeChain משתמשת במנגנון קונצנזוס של הוכחת סמכות (Proof of Authority) המסתמך על צמתי מאסטר לאימות עסקאות. צמתי מאסטר סמכותיים נבחרים על ידי קרן VeChain וקהילת VeChain ודורשת תהליכי הכרת הלקוח שלך (KYC). קיימים ברשת 101 צמתי מאסטר.

רשת ויצ'יין

מטבע ויצ'יין - VET

בבלוקצ'יין של VeChain קימיים 2 טוקנים. הראשון, VET, הוא אמצעי החליפין העיקרי של הרשת לממשל ותשלומים.
השני, VeThor (VTHO), הוא אסימון למודל עמלת עסקה נמוכה יותר ומחולקת למשתמשי VeChain מדי יום על סמך כמות ה-VET שהם מחזיקים. 

VeThor משמש לביצוע חוזים חכמים ועמלת עסקאות ב-VeChain blockchain.

VTHO נוצר על סמך אחזקות VET, בעוד ל-VET עצמו יש אספקה קבועה מקסימלית של 86,712,634,466.

קרן VeChain השיקה את הטוקן המקורי של הרשת שלה למשקיעים פרטיים, ארגוניים ומשקיעים בגיוס המונים בשנת 2017. 

באותה תקופה, הטוקן היה מסוג ERC-20 שרץ על אית'ריום ונקרא VEN. מאוחר יותר, הצוות זרק את VEN לטובת VET כשהשיק גרסת Mainnet של הבלוקצ'יין VeChainThor. החלפת טוקנים אפשרה למחזיקים להחליף את VEN עבור VET בשער חליפין של 1:100. VEN אינו טוקן פעיל יותר.

VeChain השיקה בתחילה מיליארד טוקנים של VEN, מה שמשתווה ל-100 מיליארד VET. 
ההתפלגות הראשונית של VEN (אשר במונחים של אחוזים, זהה ל-VET) היא כדלקמן:

מטבע ויצ'יין - VET
 
  • משקיעים פרטיים קיבלו 90 מיליון טוקנים (9%); כעת 9 מיליארד VET
  • משקיעים ארגוניים קיבלו 230 מיליון טוקנים (23%); כעת 23 מיליארד VET
  • המשקיעים בגיוס המונים רכשו 277,162,634 VEN (27.7%); כעת 27,716,263,400 VET
  • קרן VeChain שרפה 132,837,366 VEN כחלק מתהליך ההחזר על מכירת הטוקנים (13.3%)
  • חברי צוות הפרויקט קיבלו 50 מיליון טוקנים (5%); כעת 5 מיליארד VET
  • הקרן נתנה לעצמה 220 מיליון VEN (22%) עבור הוצאות תפעול ופיתוח; כעת 22 מיליארד VET
  •  

 

בעקבות מכירת הטוקן , VeChain נדרשה להחזיר לאזרחים סינים שהשתתפו במכירת הטוקנים, אשר הובילה אותם לשרוף 13.3% מכלל אספקת הטוקן (132.8 מיליון VEN) דבר שהפחית את האספקה המקסימלית ל-867.2 מיליון VEN.

איפה קונים VET

ניתן לרכוש את מטבע VET בזירות המסחר הגדולות בעולם, כולל – בינאנס, קוקוין, Kraken ו-Coinbase

סיכום

VeChain מצליחה למשוך אליה משקיעים פרטיים ומוסדיים כדי לתחזק את הרשת שלה בדרך להפוך את פתרונות האספקה לשקופים ומבוזרים באמת.
הצוות מאחורי הפרויקט בהחלט יודע מה הוא עושה, ולמרות שמתחרים חדשים מתחילים לקום, VeChain היא עדיין המובילה בכל אספקט בתחומה.
האם בעתיד הקרוב נוכל לדעת מאיפה הגיעה החולצה החדשה שרכשנו? עם VeChain זה בהחלט אפשרי.

Scroll to Top